8 punkti, mida täpsustada enne, kui tellida auto poleerimine.

Enne, kui loetleme 8 punkti, mida täpsustada enne, kui tellida auto poleerimine, oleks vaja alustuseks kokku leppida auto poleerimise mõiste. Ühes klaasipesu vahendite reklaamis öeldi, et pritsi puhastusvahend klaasile ja poleeri see puhtaks. Me kõik saame väga hästi aru, et rätiga pinna kergel hõõrumisel ja mitme poleerimispastaga ning elektrilise poleerimise käiaga poleerimisel, on väga suur vahe. Korralik auto poleerimine ja viimistlemine võtab tavaliselt aega ca 1,5 päeva. Niisiis auto poleerimine ei ole lihtslt hooldusaine peale pritsimine ja rätiga laiali nühkimine.

Auto poleerimine tähendab värvipinnalt kriimude eemaldamist ning läikima poleerimist. Kvaliteetne auto poleerimine peab andma sellise tulemuse, et autot vaadates ei ole võimalik aru saada, kas seda on poleeritud või on tegemist uue autoga. Et töötulemus vastaks ootustele, lepi üksikasjad teenusepakkujaga eelnevalt kokku.

Alljärgnevalt anname mõned näpunäited (levinud vead, mis juhtuvad auto poleerimisel), mis tasuks töö teostajaga kokku leppida enne kui tellida auto poleerimine:

  1. Poleerimispasta jäägid auto keredetailide vahel. Pastajäägid detailide vahel on samuti väga levinud nn kvaliteedi viga auto poleerimisel. Üldiselt on need hästi näha kõikidel autodel, aga tumedatel autodel on see viga eriti silmapaistev. Õnneks on see probleem lihtsalt parandatav näiteks järgmise autopesu korra ajal.
  2. Sillerdused, hologrammid. Sillerdused, hologrammid, kuidas keegi neid soovib nimetada, on poleerimise töö käigus värvkatte pinnale jäänud poleerimise jäljed. Need on nähtavad päikesekiirte käes, sõidukite Xenon tulede käes ja nüüd ka LED-tehnoloogial tänavavalgustuse all. Kvaliteetne poleerimine sisaldab ka käiajälgede eemaldamist. Tähele tuleb panna sedagi, et sageli on need “hologrammid” kohe pärast poleerimist peidus. Need tulevad nähtavale mõne nädala kuni paari kuu jooksul, kui silikooni sisaldavad poleerimispasta täiteained on hakanud autolt maha kuluma. Mõistlik oleks auto poleerimise tellimisel juba eelnevalt kokku leppida, et antaks ka “hologrammide” garantii, mis tähendab, et kui need ilmuvad nähtavale näiteks kuu aja pärast, siis töö teostaja on kohustatud need eemaldama tasuta. Meie Tasku Autopesulas näiteks teeme nii.
  3. Poleerimise tolm detailide vahedes. Auto poleerimisel eraldub tavaliselt päris palju poleerimise pastatolmu. Enamasti pestakse auto pärast poleermist puhtaks ja teostatakse viimistlustööd vaid väljastpoolt. Kui agaautoomanik hakkab näiteks klaasipesu vedelikku lisama ja tõstab kapoti üles, on näha poleerimise tolmulaike. Kvaliteetse poleermise teenuse teostaja koristab aga ka sealt ära.
  4. Värv “keema lastud”. Tüüpiline viga on see, kui liiga suure kiirusega läheb värvi pind nii kuumaks, et värv mullitab üles. Selleks, et seda ei juhutu, peab väga hoolikalt jälgima värvkatte temperatuuri. Oskamatul poleerimisel on võimalik ka väikeste pööretega poleerides paikselt “värv keema” lasta.
  5. Plastikusse “sisse lastud”. Samuti levinud poleerimise viga. Poleerimise käia servaga poleeritakse üle plastikdetailiosa. See aga sulab pindmiselt väga kergelt ning tulemuseks on selgelt nähtav sulamise jälg. Juhtub ka näiteks värvitud ukseliistude korral, kui need ei ole teibiga korrektselt kaetud.
  6. Fantoomlaigud värvipinnal. Vahest paistavad värvkattel väikesed tuhmid laigud. Need on auto värvimise järel mullikeste maha lihvimisest jäänud liivapaberi jäljed.
  7. Auto vahatamine. Kas auto vahatamine on hinna sees või lisaraha eest. Auto poleerimisteenust pakutakse mitmeti. Mõnes autopesulas on poleerimisteenuse paketi sisse arvestatud ka korralik püsivaha. Mõnel pool tuleb aga püsivaha eraldi juurde tellida. Et poleeritud pind saaks kindlasti ka kaitstud, täpsusta enne teenuse tellimist, kas või mis kaitse pannakse, kui auto poleerimine on teostatud. Kuna auto poleerimine paratamatult “kulutab” laki kihti, siis on soovitatav panna peale korralik püsivaha.  Kes aga plaanib sõita autoga veel vähemalt 2-3 aastat, siis neil tasub kindlasti mõelda vedelklaasist kaitse peale.
  8. Viimistlemine. Kuigi auto poleerimine sõna otseses mõttes käsitleb ainult värvkatte töötlemist, on oluline, et auto ilme üldiselt oleks hea. Nõnda pakub töö tulemus rohkem silmailu ja auto muutub visuaalselt “nooremaks”. Et visuaalne üldpilt oleks rohkem vastavuses kulutatud rahaga, peab auto poleerimine sisaldama ka põhjalikku viimistlemist, kus hooldatakse ja värskendatakse ka kõik välised plastikust pinnad ja pannakse ka rehvid läikima.

Nüüd, kui põhiküsimused on endale selgeks tehtud, küsi ka meie pakkumist oma auto poleerimisele. Tänu headele partneritele on meil auto poleerimine võimalik ka Tallinnas, Rakveres,  Pärnus ja Viljandis. Meie põhistaabis Tartus on kõige parem, aga heade partnerite juures teeme poleerimist ka teistes linnades. 

Kui soovid, et poleerime sinu auto  Tallinnas, Pärnus, Rakveres või Viljandis, saada palun alustuseks e-mail [email protected] E-mailis palun kirjelda lühidalt projekti (mis auto, mis värvi, mis aasta, mis on sinu probleemid nt. sügavad kriimud, üldiselt tuhmunud jne.). Hea oleks ka kui paned oma telefoni nr ja  paar pilti autost (üks pilt auto üldplaanist ja üks pilt värvist lähemalt). Võtan sinuga esimesel võimalusel ühendust, teen hinnapakkumise ning vajadusel lepime kokku töö teostamise aja.  (Marko)