Jälgi neid kahte põhireeglit, et auto pesemine talvel oleks tulemuslik ja tervislik (autole)!

REEGEL NR 1. Auto pesemine talvel peab alati sisaldama ka pigileotust.
REEGEL NR 2. Kui Sa arvad, et Sinu autol ei ole veel pigi peale kleepunud, siis vaata reegel nr 1.

Allpool kirjutan lähemalt, miks need lihtsad reeglid nii olulised on.

Aga nüüd tagasi põhiteema juurde.

Head kliendid. Ma ei jõua ära seletada (rääkida). Ma siis kirjutan. 🙂

Talverehvide kasutamise perioodil on kõik pesulasse tulevad autod pigised. Ma ütleks, et mitte 10st 9, vaid 10st lausa 10. Me püüame kõikidele klientidele soovitada, et kui on soov auto puhtaks ja siledaks saada, siis tuleks tellida mõni nn talvine autopesu, mis kindlasti sisaldab ka pigileotust. Umbes pooled vaidlevad vastu, et see ei ole vajalik:

  1. alles tegin pigi eemaldamise;
  2. talvel ju külmaga ei olegi autol pigi;
  3. ma sõidan ainult linnas;
  4. jne, jne …

 

Eks autoomanik ise otsustab, mis ta oma autoga teeb.

Loomulikult  on autoomaniku enda otsustada, mis  ta oma autoga teeb. Kas kahjustab seda, või mitte. Kas peseb selle päris puhtaks, või mitte. Meie täidame lihtsalt tellimust. Kuid mõnda asja me siiski ei tee. Näiteks ei kuivata me lapiga karedaid auto pindasid (see on kirjas ka näiteks survepesu ja šampoonipesu teenuse kirjelduses).

Alljärgneval pildil on auto, millele tegime kliendi soovil šampoonipesu (sellele autole on 2 nädalat varem tehtud täielik pigi eemaldamine).

Kaugemalt paistab, et auto sai  šampoonipesuga päris OK.  Aga kas sai?

talvine autopesu - pigine auto kaugemalt

 

Vaatame järgnevalt pildilt autot veidi lähemalt.

talvine autopesu - pigine auto lähedalt - Tasku Autopesula

Nüüd vaatame autot veel lähemalt…

 

talvine autopesu - pigine auto lähedalt - Tasku Autopesula

Lähemal vaatlemisel selgub, et auto on täiesti pigine ja pind näeb välja nagu liivapaber. Mõni autoomanik ilmselt mõtleb, et mis siis sellest ikka. Ma loetlen mõned aspektid, miks see on halb (seda ikka kliendi enda huvidest):

  1. Kui auto pind on nõnda kare, siis ta määrdub ka kiiremini. Mustus jääb “liivapaberi” peale hästi kinni.
  2. Autole kleepuv pigi sisaldab soolasid, liiva ja ka naastrehvidelt kulunud metallipuru. Kui me ei leota pigi maha ja peseme svammiga ning kuivatame pärast seda karedat autot, siis me “hõõrume” paratamatult osaliselt lahti ka liiva, pigi, metallipuru ning sellega kahjustame ka auto pinda. On see siis vahatatud või mitte.
  3. Päris tihti kuivab auto alt külgedelt lausa koledaks, sest liiv ei ole tulnud nii kareda pinna pealt lahti. Sageli on autoomanik siis jälle pahane, et miks tema autot puhtaks ei pestud. Siinkohal aga ütlen: Kõige lugupidamise juures, sorry, aga me ei hakka “seina sirgeks värvima”. Loe selle mõtte kohta lähemalt sellest postitusest.

Kas musta värvi auto puhul on ka oluline, et ei oleks pigine? Must pigi ju ei paista tumedal pinnal välja.

Kindlasti on ka musta auto puhul oluline, pind oleks sile. Siis püsib auto kauem puhas ja me saame auto ka ära kuivatada. Samuti jääbi siis ära oht, et auto küljed kuivavad alt laiguliseks. Üks oluline aspekt on veel see, et tumedat värvi auto näitab väga hästi välja, kuidas kare pind kisub kuivatuslapist välja kiude, mis paistavad välja nagu kriimud. Vaata alljärgnevast videost.

Kui auto on vahatatud, kas siis ei peaks pigi autole vähem peale jääma?

Vastus on jah ja ei. Tuleb tõdeda, et vahatamine paraku ei kaitse autod pigi eest selles mõttes, et see ei kleepu enam autole üldse. Pigi kleepub autole vaid mõnevõrra vähem ja see aitab autol püsida kauem puhtana. Mõned kodused katsed (osaliselt vahatatud autoga) näitavad, et tolmu ja muu kergema mustuse puhul on visuaalne erinevus vägagi märgatav.

Kui auto on püsivahaga kaitstud, kas talvine autopesu pigileotusega ei kahjusta püsivaha?

Lühike vastus on, et kõik autopesu leotusained kahjustavad püsivaha rohkem või vähem. See on paratamatus. Aga mida me saame teha? Kas siis vahatatud auto peabki olema mitu kuud pigikihi all ja autot päris puhtaks pesta ei saagi? Saab ikka. Siinkohal soovitame järgnevat autohoolduse taktikat. Kui auto on vahatatud ja sa kardad, et pigileotus “tapab” vaha ära, siis soovitame aeg-ajalt taastada püsivaha kiirvahadega nagu näiteks Nano Aqua Wax ja Nano Finishing Spray

Teine võimalus on tellida auto kaitseks vedelklaas Nano-Fil. Meie katsed on näidanud, et vedelklaasi tükid ei sula ega muuda olekut pigileotuse sees ka 4 kuuga. Vedelklaas vs püsivaha lehelt saad selle katse kohta rohkem lugeda.

Kui talvel pesta ainult pigileotusega, siis on ju auto pesemine talvel oluliselt kallim?

Jah on küll. Midagi ei ole parata. Talve rehvide vahetamine on kallim, klaasipesu vedeliku kulu on talvel suurem, kütuse kulu on talvel suurem. Ja autopesu talvel on ka kulukam. Siiski on talvel auto pesemata ja hooldamata jätmine vahest veel kulukam (näiteks siis, kui see rooste läheb).

Soovitame talverehvide kastuamise perioodil tellida minimaalselt pigipesu. See on siis šampoonipesu pakett, millele on lisatud üks leotuskord välispinnale pigileotusega.

Arusaadav on see, et kõik autod (näiteks teenindussõidukid või vanemada autod) ei vajagi väga “vuntsimis” ja põhjalikku puhastamist. Auto hooldamise eelarve on ka sageli üsna piiratud. Sellisel juhul soovitame meie pesulas kasutada kasvõi survepesu ja tellida sellele juurde pigileotus (pigileotus lisab arvele vaid 3 Euri).

Talviste tervitustega ja siledaid autosid soovides,

Marko