Auto poleerimine ja hinnad.

Auto poleerimine ja hinnad paistavad olevat inimeste jaoks oluline teema. Sestab püüangi natuke sel teemal kirjutada. Nõnda on autoomanikul ehk lihtsam leida endale sobilik teenuse pakkuja.

Niisiis on poleerimine üsna mahukas ka kallis autohooldustöö. Njah. Sõltub muidugi auto poleerimise mõiste käsitlusest. Ma olen kuulnud ka, et auto poleeriti ära 50 euroga. Tulemus oli muidugi vastav. Meil, Tasku Autopesulas on näiteks toodud sisse erinevus kergpoleerimisel ja põhjalikul auto poleerimisel. Nimedeks vastavalt läigestamine ja auto poleerimine.

Võrreldes tavalise autopesuga on kliendi jaoks kindlasti olulisem, et tellitud auto poleerimine oleks teostatud vastavalt ootustele. Näiteks autopesuga on ju nii, et kui sai kehvasti pestud, siis pole nii hullu, peseme järgmine nädal uuesti ja korrektselt. Auto poleerimise puhul aga on kaotused suuremad. Kui töö saab tehtud kehvasti, siis tõsiasi, et auto on hoolduses olnud 1-2 päeva, raha on makstud 200-500 eurot või veel rohkem. Ja kui nüüd ei ole tulemus ootustele vastav, on see kindlasti väga ärritav.
Seetõttu soovitame enne, kui auto poleerimine ette võtta, teha natuke kodutööd ning mõelda asjaoludele, mida täpsustada värvkatte hooldustöö tellimisel.

Tähelepanu võiks osutada näiteks järgnevatele punktidele:
Kes, kus teostab tööd? Kas tehakse midagi ajaviiteks või on see äri ja sellele ollakse spetsialiseerunud. Niinimetatud harrastajatega tasub olla ettevaatlikum. Kuna nad ei tee seda tõsiselt, siis ei ole neil ka mõistlik soetada vajalikke töövahendeid ning mingites oludes jääb parim tulemus saavutamata.
(Pildid kruvikeeraja ja korralik autoremondi komplekt.)

Hind. Üldiselt kehtib niinimetatud energiajäävuse seadus. Mida rohkem sa panustad (investeerid vahenditesse, panustad enesearengusse, koolitad ennast jne), seda enesekindlam oled tasu küsimisel.  Väga odav teenus toob suurema tõenäosusega kaasa hilisemat rahulolematust ja võib-olla vaidlemist, sehkendamist, tõestamist.
Mõistlik oleks täpsustada detailid, mis on selle töö tüüpilised vead ja mis saab, kui need esinevad. Kas sellise hinnaklassi juures on ühed või teised vead lubatud ja kui ei, siis mis tehakse, kui need ikkagi esinevad.
Täpsustada garantii tingimused. Mis saab siis, kui auto poleerimise käigus lastakse kuskilt värv maha. Kas siis tehakse allahindlust, värvitakse auto detail oma kuludega üle või mis sellises olukorrast tehakse. Kui need asjad on ette kokku lepitud, siis on keerukate olukordade lahendamine alati kiirema ja valutum.
Uurida teenuse kvaliteedi kohta ka näiteks hologrammide osas. Musta värvi ja teiste tumedate toonidega autod on eriti kriitilised LED valguses ja päikese valguses nähtavate sillerduste osas. Paraku ei ole need alati kohe näha, kuna vaha ja poleerimise pasta ise ka täidavad need jäljed ära. Need tulevad enamasti nähtavale alles 2-4 nädalat pärast poleerimist.
Täpsustage ka teenuse paketi terviklikkust. Kas auto poleerimine hõlmab vaid värvipinna töötlust, kas mingisugunegi vaha on paketi sees? Pärast poleerimist võiks auto ikka vahatada. Kas tehakse puhtaks ka veljed, kas värskendataks ilmet rehvidel, kas värskendatakse ilmet välistel plastikdetailidel jne-jne.

Auto poleerimise hinna kujundavad kokkuvõttes järgnevad punktid:

  1. Asukoht. Selge see, et linnas (eriti kesklinnas) on äri pidamise kulud suuremad. “Uugametsal saaks kõike osavamalt”.
    Mis ainetega tehakse. Kas on soetatud kõik vajalikud tööriistad, piisav valik poleerimise pastasid, õige valgus, oma töö kontrollimise vahendid.
  2. Kas on ennast haritud ja kas on piisavalt ka kogemust selle töö teostamiseks. Ma olen elus näinud palju inimesi, kes ütlevad, et neil on poleerimise kogemust 5-10 aastat. Samas tekib küsimus, et kui sa ei ole varem oma tööde eest vastutust võtnud, siis ei ole sa ka arenenud.
  3. Garantii. Kuidas käitutakse siis, kui töö tulemus, ei vasta eelnevale kirjeldusele. Meil on näiteks selleks võetud kasutusele lausa 100% raha tagasi garantii võimalus.
  4. Kas on tegemist ettevõttega või “põlve otsas nokitsejaga”.
  5. Kuidas töö tegija hindab ennast. Meil näiteks ei ole seinal silti “Punane Rist”, kes püüab kliendi probleemid ja soovid lahendada võimalikult soodsalt või päris tasuta. Meil on tegemist Tasku Autopesula OÜ-ga, mis on siis kasumit taotlev organisatsioon, kes panustab maksimaalselt töö kvaliteedile ja nagu eelnevalt mainitud, võtame kehva töö eest ka vastutuse (loe lähemalt auto poleerimine – 100% raha tagasi tingimused).

Mis hinnaga saaksime sinu auto läikima? Tee auto poleerimise hinnapäring SIIN.