Auto vahatamine on mõistlik tegevus. Seda teab iga hea autoomanik…

 

Kui aga peab hakkama valima, millist vaha autole panna, siis võtab silme eest kirjuks. See postitus peaks aitama autoomanikul veidikenegi orienteeruda suures “Auto vahatamine, keraamiline kaitse, vedel klaas, kiir-püsi-kõva-nano-jne-jne” vahade virr-varris. Loomulikult kirjutan nende vahade põhjal, mida olen ise põhjalikult testinud ja/või kasutanud aastaid. Kõiki maailma autode pinnatöötlustooteid ei jõua ma ju proovida ja uurida. Usun, et siin on piisavalt valikut nii säästlikule kui ka äärmuslikult kõrget kvaliteeti otsivale autoomanikule. Vahasid käsitlen järjestuses alustades lihtsamatest ning lõpetades kõige tugevamate ja kestvamatega.

Mainin igaks juhuks kohe ära ka selle, et hoolimata sellest põhjalikust postitusest, võid minuga ikka julgelt ühenust võtta ka telefoni (5511300 E-R 9-17) või e-maili teel ([email protected]). Pakun endiselt hea meelega ka personaalset nõustamist. Mis seal salata, autode erisusi on nii palju, et sellest võiks ka raamatu kirjutada.

Šampoonivaha –  on väga õrn vaha. Jätab auto kenasti vetthülgavaks, annab läiget juurde ja kaitseb. Kestab enamast ca 1 nädal. Autopesija töö on lihtam (lihtsam kuivatada) ja tulemus on ka parem. Lisaks näeb auto vihma käes välja, nagu olekski vahatatud. (veemulli järgi ei saa kindlaks teha kas autol on püsivaha, kiirvaha või vahašampooni tulemus).

Nano Aqua Wax on üks ülimalt hea toode. See annab autole kohe silmnähtavalt juurde läiget. Nimi Aqua Wax on ehk eksitav võrreldes tavaliste vesivahadega, mis ei püsi nii kaua ega kata laki pinda saamaväärselt hästi. Aqua Wax on hea abivahend ka vahatamiste viimistlemiseks. Seda on võimalik kasutada mõlemat moodi- nii märjale autole, kui ka kuivale autole. Kogemus näitab, et kuivale autole kandes on see vaha oluliselt toimekam. Autopesula seisukohalt on selle vaha eelis võrreldes paljude teiste sama kestvuse ja katvusega vahadega see, et seda saab kanda ka täitsa märjale autole. Tema efekt on küll sellisel juhul nõrgem kui kuivale autole kandes, kuid tulemus on siiski väga hea. Nano Aqua Wax annab juurde läiget ja peidab ka õrnasid “pesukriime”. See näitab, et tema katvus on kindlasti parem, kui ühegi teise palju reklaamitud vahapesu vaha. Aqua Wax on ka väga hea püsivaha taastaja. See ei võta palju lisaaega ning ei maksa ka palju. Usun, et see on hea valik kõige säästlikumale autoomanikule, kes kallimat püsivaha ei raatsi panna kuid ei taha ka, et ta auto oleks päris “haljas”.

Nano Finishing Sprayon võrreldes Nano Aqua Waxiga jällegi paar sammu ees. Selle töötlemine on mõnevõrra tülikam, kuid tema võime lisada läiget, on märgatavalt parem.  Nano Finishing Spray on nii, hea, et sellega võib vahatada ka plastikpindasid ja isegi nahka. Parima tulemuse saavutamiseks on vaja vaha autole kanda, lasta ära kuivada ja siis eemaldada mikrokiudlapiga.

Nano Banana Wax. See on meil esimene aste püsivahadest. Nano Banana eripäraks on see, et ta sisaldab UV kaitset, mis omakorda vähendab näiteks värvi pleekimist suvisel ajal. Oluline on see siis, kui näiteks juhtub autoga väike kõks ja on vaja mingi detail värvida. Sellisel juhul on hea, kui auto värv vastab selle värvikoodile ja ei ole mõne võrra heledamaks pleekinud. Sama ei saa öelda, et Banana sobiks ainult suviseka ajaks. Kindlasti sobib see ka talveks, kuid siis oleks mõistlik seda toetada paari kuu tagant Nano Finishing Spray-ga. Talvistes oludes peab see kindlasti vähem vastu, kui meie järgnev käsitletav vaha.

auto vahatamine Nano Banana Creme Wax

Best Wax –  tõenäoliselt üks levinumaid püsivahasid. Annab autole hea läike. Püsib võrreldes Bananaga kauem ja seetõttu on soovituslikum talviseks perioodiks. Ei sisalda küll UV kaitset, kuid talvisel perioodil ei olegi see  ju oluline.

 

Auto vahatamine - blueberry_paste_wax

Nano Blueberry Paste Wax on autopesulatele natuke tülikam vaha, kuna see võib jääda auto värvkatte külge kinni nii, et selle maha võtmine on aeganõudvam ja tülikam. Seetõttu on Blueberry vaha hind ka kõrgem eelnevatest. Ühest küljest võiks mõelda, et see ju autopesula probleem, kuid autoomaniku jaoks on see kinni jäämine märgiks, et vaha kestab ka paremini. Nano Blueberry vaha omapäraks on see, et see ei sisalda poleerivaid osasid (alumiiniumsilikaati- mis omab vahas tavaliselt pinda puhastavat ja poleerivat funktsiooni). Nano Blueberry on seetõttu hea valik heas korras värviga autole või pärast poleerimist.

Paint Sealant on tavavahadest parem, kuna tema keemiline koostis sisaldab plastmassile sarnaseid polümeere. Seetõttu nimetatakse seda vaha ka “vedelplastikuks”. Arusaadav, on see, et ka seda vaha on laki peal tõeliselt õhuke kiht.

Siia reaale sobiks väljend “TÜKK TÜHJA MAAD”, sest tegelikult ka, isegi parimatel vahadel ja keraamilisel kaitsel on meeletu tugevuse ja kestvuse vahe. 

Auto keraamiline kaitse või vaha

 

Auto keraamiline kaitse Ma-Fra STC Ceramic Coating. Kestab autol umbes 2 aastat. Viimase aastaga on see saanud ühek populaarsemaks. Niinimetatud kõvakatetest oleme 99% paigaldanud Ma-Fra STC keraamilist kaitset. Kuna esimesed projektid on tänaseks juba ligi kaks aastat vanad, siis ei ole meil mingit kahtulust selle toote kestvusel. Ikka tasuks märkida, et mõistlik autohooldus on ikkagi vajalik.

Vedelklaas Echelon Zen Xero on meie valikus kõige kõvem kaitse autole. See on kolmekomponendiline segu + eelnevalt kasutatav pinna aktivaator, mis aitab vedelklaasil ja lakikihil saavutada veelgi parem kontakt. Tema hüdrofoobsus on märkimisväärne ning kestvus on kuni 3-5 aastat. Tõsi, nendes lubadustes võib natuke ka teoreetilisust sees, kuid sellegi poolest annab Tasku Autopesula Zen Xero-le vähemalt 3 aastase garantii. Garantii seisneb selles, et kui see vedelklaas peaks 3 aastaga maha kuluma, siis teeme kordustöö oma kuludega. Garantii tingimustes on kindlasti ka vastav hoolduskohustus. Eeldame, et autot pestakse meie juures, kuna me ei ole teadlikud, mis vahenditega teistes pesulates pestakse ja mis kontsentratsioone kasutatakse.

Loe ka artiklit, mis kästileb teemat: kui kaua kestab vaha autol.

 

Kui oled leidnud endale sobiva, siis broneeri online.