Täna kirjutan ma Tasku Autopesula  meeskonnast. See on meeskond, kes võttis eesmärgiks pakkuda autoomanikele autopesu teenust maksimaalsel tasemel.

Iganädalased osanike koosolekud, koolitused ja treeningud.

Olen ise kõrgharitud treener. Lõpetasin TÜ sporditeaduste eriala 1998 aastal. Nüüd siis treenin oma partnereid autopesu teenuste osutamise taset aina kõrgemaks.

Viisime sisse korra, et koguneme iga nädal kõik kokku (ka need, kes peaks olema vabad). Võtame läbi, mis nädala jooksul on hästi või halvasti läinud. Teeme kiire analüüsi, kuidas saaks midagi paremini teha ning võtame juba järgmisel nädalal uuendused kasutusele.

Kätekõverdused iga pesemisel tehtud vea eest.

Esimese etapina viisime sisse kehalised harjutused. See tähendab, et kui meist keegi tegi auto pesemisel vea, näiteks kuivatamisel või velgede pesemisel (need samad vead on kirjas 100% raha tagasi garantii tingimustes), siis pidi minema kuivtööde ruumi ja tegema kaamera all 10 kätekõverdust. Iga järgmine eksimus samal päeval lisas seeriale 10 kätekõverdust.

 

Auto pesemine pimedas.

Treeningharjutuse sooritamine raskendatud tingimustes on väga levinud treeningmeetod igal spordialal. Nüüd ka autopesula spetsialisti treenimisel. Pesime vahepeal omasid autosid pimedas nii, et valgust paistis vaid väiksest uksest natuke pesula ruumi.  Autot oli küll näha, aga mitte detailselt. Lasime autol siis ära kuivada, et oleks näha, kus on tehtud šampooni pesul vigu. Eesmärk oli järgmine: kui pesija näeb silmadega vähem, siis tema käte töö peab muutuma süstemaatilisemaks, et kõik auto osad saaks kindlasti svammiga üle käidud.

 

Kohustuslik põhjalik oma töö kontrollimine.

On selge, et iga inimene teeb vigu. Seda ka autode pesemisel. Kuna kõik sellised vead on tavaliselt eemaldatavad vaid paari minutiga, siis on selge, et küsimus on oma töö üle vaatamises. Viisime siis korra, et kui kellelgi on tekkinud auto pesemisel viga ja ta ei ole oma tööd päras töö lõpetamist üle kontrollinud (seda on lihte valvekaamera salvestusest järele vaadata), siis tuleb kätekõverduste arv korrutada 2-ga.  

 

Ristkontrolli juurutamine.

Vahepeal tegime ka nii, et iga valmis saanud töö tuli üle vaadata vähemalt ühel inimesel lisaks töö teostajale. Kui pärast ikkagi ilmnes vigu, pidid kätekõverdusi tegeme mõlemad – töö teostaja ja järelvaataja.