“Auto keraamiline vaha”. 10 põhjust valida. 10 müüti ka.  

Auto keraamiline kaitse on viimaste aastatega ka Eesti autoomanike seas tuntuks saanud. Paar aastat tagasi pidin klientidele selgitama, mis asi see üldse on. Paljude jaoks tundus see uskumatu ja võimaut. Praeguseks on pea iga autoomanik midagi sellest uuemast tehnoloogiast kuulnud. Põhiline küsimus auto omaniku jaoks jääb, kas ta saab ikka usalduväärse toote ja töötluse oma autole. Eks neid “nano-H9-teemant-kõva-kaitse” tüüpi trikitajaid on ka palju välja ilmunud.

Käesolevasse artiklisse olen koondanud palju nüansse, mida olen ise täheldanud või mida on kliendid minu käest küsinud. Olen kokku kogunud hulganisti poolt argumente. Samuti reastasin üles ka 10 nn müüti, mida olen seni kuulnud.

Siin on väike mõttearendus ka nimetuse teemal. Inimesed otsivad neid tooteid, kui keraamiline vaha ja keraamiline kaitse. Päris korrektne oleks toote purgi pealt tõlkida ceramic coating - keraamiline kate. Aga mis seal ikka? Lõppkokkuvõttes on ju oluline, et inimesed saavad sisuliselt aru, millest on jutt.

Näiteks on samuti rahvasuus tuntud tehniliselt ebakorrektne väljend - auto keemiline puhastus. Tegelikult oleks selle teenuse kohta korrektne öelda auto salongi märgpesu.

Tasku autopesula on viimase aasta jooksul paigaldanud rohkem kui 100-le autole keraamilise kaitse. See on parasjagu suur kogemus. Seeläbi oleme meil kasutatavat keraamilist kaitset Ma-Fra STC Ceramic coating õppinud hästi tundma. Oleme õppinud aru saama, kuidas see toode käitub autole peale kandmisel ja hiljem ka auto hoolduse käigus. Esimesed tehtud tööd on meil teostatud juba ligi 2 aastat tagasi.

Auto keraamiline kaitse või vaha

Siin on 10 põhjust, miks autoomanik võiks valida keraamiline kaitse oma autole:

1. Füüsikaline tugevus ja vastupidavus kriimudele. 


Read More

Posted by Marko Luhamaa in Auto vahatamine, Keraamiline kaitse

Milliste autode seas on keraamiline kaitse populaarne?

Talv on juba varsti kohal ning autode vahatamine on täies hoos. Siiski aina rohkem autoomanikke valib vahatamise asemel kestvama ja ka füüsiliselt kõvema kaitse. On see siis vedelklaas või keraamiline kaitse.  Vaata, milliste automarkide ja mudelite omanikud eelistavad vedelklaasi või keraamilist kaitset enim. Tänaseks on (okt 2018) oleme paigaldanud ligi 100 keraamilist kaitset. 

Kui te arvate, et selline korralik kaitse on ainult S klassi mersude rida, siis te eksite. Allpool on näha, millised automargid ja mudelid on meil oktoobrikuus enim vedelklaasiga kaitstud.

Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Auto vahatamine, Keraamiline kaitse, Värvikaitse, Vedelklaas

Käin sipsti ära – Frankfurt Automechanika 2018

Seth Glauberman - Malco
Dokumentideta võõras linnas.

No päris nii ei olnud õnneks. Pigem oli see, et reisidokumendid olid aegunud ja ei oleks saanudki messile sõita. Aga siinkohal julgeksin küll kiita Eesti IT süsteeme ja muidu teeninduse kiirust. Kõik on võimalik ette planeerida-broneerida. Niisiis broneerisin passi taotluse aja, väljastamise aja ja sisuliselt 3 päevaga oli asi korras. Muide, tegelikult tuli juba järgmisel päeval PPA-st teade, et pass on valmis ja et võin järgi minna. Kõik toimis nagu kellavärk. Bussiga Tallinnasse, taksoga PPA teenindusse Lasnamäel, lõin sisse oma broneeringu numbri, sain passi kätte, taksoga lennujaama ja nägemist, Eesti.

 

Ah, käin sipsti ära. Ha-ha-ha.
Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Kliendid küsivad, Värvikaitse

Auto poleerimine – “Läks veits võssa!”.

 

Touareg kriimuline külg - auto poleerimine - võimatu missioon.

Paar nädalat tagasi sattus meil ette kaks samast klassist pigem raskemat poleerimise projekti. Autod olid mõlemad käinud võsa vahel, kus oksad olid autod korralikult ära kriimustanud. Tegemist oli tumedat värvi autodega ning kriimud olid väga häirivalt nähtavad. Nüüd aga nendest juhtumitest natuke lähemalt …
Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Auto poleerimine

8 punkti, mida on mõistlik täpsustada enne, kui tellida auto poleerimine.

8 punkti, mida täpsustada enne, kui tellida auto poleerimine.

Enne, kui loetleme 8 punkti, mida täpsustada enne, kui tellida auto poleerimine, oleks vaja alustuseks kokku leppida auto poleerimise mõiste. Ühes klaasipesu vahendite reklaamis öeldi, et pritsi puhastusvahend klaasile ja poleeri see puhtaks. Me kõik saame väga hästi aru, et rätiga pinna kergel hõõrumisel ja mitme poleerimispastaga ning elektrilise poleerimise käiaga poleerimisel, on väga suur vahe. Korralik auto poleerimine ja viimistlemine võtab tavaliselt aega ca 1,5 päeva. Niisiis auto poleerimine ei ole lihtslt hooldusaine peale pritsimine ja rätiga laiali nühkimine. Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Auto poleerimine, Auto vahatamine

Auto poleerimine ja hinnad.

Auto poleerimine ja hinnad.

Auto poleerimine ja hinnad paistavad olevat inimeste jaoks oluline teema. Sestab püüangi natuke sel teemal kirjutada. Nõnda on autoomanikul ehk lihtsam leida endale sobilik teenuse pakkuja.

Niisiis on poleerimine üsna mahukas ka kallis autohooldustöö. Njah. Sõltub muidugi auto poleerimise mõiste käsitlusest. Ma olen kuulnud ka, et auto poleeriti ära 50 euroga. Tulemus oli muidugi vastav. Meil, Tasku Autopesulas on näiteks toodud sisse erinevus kergpoleerimisel ja põhjalikul auto poleerimisel. Nimedeks vastavalt läigestamine ja auto poleerimine.

Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Auto poleerimine, Auto vahatamine

Galerii – “bossid punasel vaibal”. Auto poleerimise demonstratsioon Tasku keskuse aatriumis.

 

auto poleerimine demo Tasku keskuse aatriumis

 

Musta värvi autode poleerimine.

Reedel 14. juulil, kui kogu Lõuna-Eesti valmistus ralliks, kogunesid Tartu autokeskuste juhatajad  ja muud tegelinskid Tasku Keskuse aatriumis Tasku Autopesula partnerite ja sõprade vastuvõtule.

Saime kokku, arutasime autode iluteemasid ja vaatasime autode poleerimise näidiseid. Peateemaks oli kvaliteetne auto poleerimine ja vedelklaas, mis on sarnaselt vahaga on värvkatte kaitseks (vedelklaas on küll vahadest kümneid kordi tugevam, kestvam, vastupidavam pigileotusele).

Ürituse tarbeks oli punasel vaibal ka üks väga kriimuline Toyota Avensis. Tegime selle peale auto poleerimise näidised. Mõne detaili poleerisime ära korrektselt, mõne detaili poleerisime ära “odavalt”. Nii, et jäid näha poleerimise hologrammid. Osaliselt katsime ära vedelklaasiga. Kokkuvõtlikult oli ühel autol hea ja halva poleerimise näidised. Nõnda saab vaataja selgelt aru, mis on mis.

Lisaks värvisime spetsiaalselt 3 pagasiluuki musta värvi, et saaksime nende peal väga ehedalt näidata, mis moodi toimub värvkatte kahjustamine, kui autot korrektselt ei hooldata.

Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Auto keemiline puhastus
9 levinud viisi, kuidas inimesed sageli oma autot rikuvad

9 levinud viisi, kuidas inimesed sageli oma autot rikuvad

Olen autopesula äris olnud üle kümne aasta ning on selge, et selle aja jooksul on paljugi silma jäänud. Mulle tundub, et kõik need tegevused millega oma auto rikutakse tehakse teadmatusest, mitte niivõrd hoolimatusest. Seetõttu paistab olevat mõtet taolisi  artikleid kirjutada. Alljärgnev loetelu ei ole kindlasti lõplik. Neid “halbu harjumusi” on tegelikult palju rohkem.

Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Autopesu, Kliendid küsivad

Kui kaua kestab vaha autol?

 

Ma pakun igapäevaselt autoomanikele auto iluhoolduse alaseid konsultatsioone.  Mulle tundub, ei möödu ühtegi välipinna hoolduse teemalist vestlust, kus ei küsitaks minu käest vahade kestvuse kohta: “aga kui kaua see või teine vaha autol püsib?”. Järeldan, et see teema on oluline ja mõistlik oleks seda natuke lahti kirjutada.

Kui keegi ütleb sulle, et üks või teine vaha kestab kindla arvu kuid autol, siis see inimene ilmselt valetab. Alljärgnevalt selgitan natuke, miks ma nii arvan. Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Auto keemiline puhastus

Auto vahatamine, keraamiline kaitse, vedel klaas, kiirvaha, nanovaha jne-jne.

Auto vahatamine on mõistlik tegevus. Seda teab iga hea autoomanik…

 

Kui aga peab hakkama valima, millist vaha autole panna, siis võtab silme eest kirjuks. See postitus peaks aitama autoomanikul veidikenegi orienteeruda suures “Auto vahatamine, keraamiline kaitse, vedel klaas, kiir-püsi-kõva-nano-jne-jne” vahade virr-varris. Loomulikult kirjutan nende vahade põhjal, mida olen ise põhjalikult testinud ja/või kasutanud aastaid. Kõiki maailma autode pinnatöötlustooteid ei jõua ma ju proovida ja uurida. Usun, et siin on piisavalt valikut nii säästlikule kui ka äärmuslikult kõrget kvaliteeti otsivale autoomanikule. Vahasid käsitlen järjestuses alustades lihtsamatest ning lõpetades kõige tugevamate ja kestvamatega.

Continue reading →

Posted by Marko Luhamaa in Auto vahatamine, Autopesu, Värvikaitse, Vedelklaas
Load more