Talvine autopesu 2. osa.

Tere taas.

Ja  kellega ei ole veel blogi vahendusel kohtunud, siis nendel soovitan  kindlasti lugeda ka käesoleva blogi postituse esimest osa: “Talvine autopesu – 2 põhireeglit” (seda postitus on nädalaga loetud üle 5000 korra ning keskmine lugemise aeg on 3,5 min. Seega paistab olevat huvitav või oluline).

Aga pealkirja järgi pidime arutlema natuke teemal: Millise õues valitseva temperatuuriga peaks autopesulas tellima pigileotusega autopesu?

Sorry väikese trikitamise pärast pealkirjaga, aga pigileotusega autopesu tellimisel ei ole praktiliselt mingit seost õues valitseva külma või sooja ilmaga. Peamine seos on hoopis sellega, kas meie teedel sõidavad autod naastrehvidega või mitte. Siin võime teha hoopis sellise järelduse: kui käesoleval perioodil lubab seadus sõita naastrehvidega, siis oleks mõistlik kasutada autopesu teenust, mis sisaldab ka pigileotust (seda sõltumata sellest, kas te ise sõidate naastrehvidega või mitte).  

Oleme oma autopesulas täheldanud, et kui auto ise ei sõida naastrehvidega, siis see ei päästa teda pigiplekkidest. Ka lamellrehvidega autod on täielikult pigised ja ei ole võimalik tuua mingisugustki erinevust välja, et seda pigi oleks natukenegi vähem võrreldes naastrehvidega autodega. Järelikult on meie teedel seda lahtist pigist-soolast mustust nõnda palju, et seda keerutavad üles ka ilma naastudeta rehvid.

Nagu eelmises blogi postituses sai ka öeldud, on talvisel ajal on kõik autod korralikult pigised, sõltumata sellest, kas autot kasutatakse maanteel või linnas. No tegelikult on kohti, kus pigi ei tule autole (näiteks kruusateed ja ääremaade jäised teed). Aga selliseid autosid paraku palju ei ole, kes asfaldile ei satugi. Seega võime järeldada, et pigileotusega talvise autopesu soovituslik kasutamise aeg on hoopis seotud seadustega. Eestis on naastrehvid lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini (eranditega 1. oktoobrist kuni 30. aprillini).

KOKKUVÕTE. Et auto saaks autopesu käigus ka puhtaks, vali pesupakett, mis sisaldavad ka pigileotust. Soovitav periood, kui ilma pigileotusega ei ole mõtet ühtegi auto pesu teha, on: 1. oktoober kuni 30. aprill. Loomulikult on soovitatav jälgida auto olukorda ka suvel. Mingil määral lendab pigi teedel ka suvel.

Ikka ilusaid ja  siledaid autosid teile soovides,

Marko Luhamaa

 

talvine autopesu ja naastrehvid - Tasku Autopesula